chausses توافق آمریکا دونالد ترامپ بین الملل

chausses: توافق آمریکا دونالد ترامپ بین الملل آمریکا کلین کانوی رئیس جمهور آمریکا توافق هسته ای

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری دور دوم اکران اینترنتی «توران خانم» از ۲۰ مرداد

مجتبی میرطهماسب و رخشان بنی‌اعتماد با اعلام شروع اکران دوم فیلم ‘توران خانم’ از ۲۰ مرداد ماه،گزارشی از اکران دوره اول این مستند ارایه کردند.

دور دوم اکران اینترنتی «توران خانم» از ۲۰ مرداد

دور دوم اکران اینترنتی «توران خانم» از ۲۰ مرداد

عبارات مهم : ایران

مجتبی میرطهماسب و رخشان بنی اعتماد با اعلام شروع اکران دوم فیلم ‘توران خانم’ از ۲۰ مرداد ماه،گزارشی از اکران دوره اول این مستند ارایه کردند.

سازنگان مستند ‘توران خانم’ در گزارشی که در اختیار ایسنا، گذاشتند، نوشتند: «پیش از آن که بخواهیم از برنامه ی دومین اکران اینترنتی فیلم توران ‍ زن بگوییم، مورد نیاز می دانیم گزارشی از نخستین اکران اینترنتی فیلم و استقبال از آن ارائه کنیم.

ایده ی اکران اینترنتی، ایده ای قدیمی بود که حتی سال گذشته که شش فیلم سری اول “مجموعه فیلم های مستند کارستان” را به پخش رساندیم، قابل اجرا نبود. هم به دلایل فنی و زیرساخت های اینترنت و هم به دلایل اجرایی پخش فیلم در ایران. تا پیش از این، متکی بودیم به توان و ظرفیت اکران در گروه سینماهای هنر و تجربه و بعد از آن پخشDVD در شبکه نمایش خانگی و نسخه های VOD بر روی اینترنت؛ که با همین امکانات و با در نظر گرفتن بی اعتنایی صداوسیما به پخش فیلم های ما، خوشبختانه توانستیم مجموعه کارستان را به ظرفیت قابل قبولی از مخاطبِ نشانه برسانیم که در سینمای مستند کشور عزیزمان ایران کم نظیر بوده است.

اما به برکت توران خانم، نخستین اکران اینترنتی فیلم پا گرفت و شد راه حل جدیدی جهت پخش فیلم های فرهنگی و مستقل و ارتباطی بی واسطه و هم وقت با مخاطبِ علاقه مند در سراسر جهان؛ سینما به منزل ها راه پیدا کرد و نمایش های گروهی در مکان های مختلف، شکلی تازه از سینما را رقم زد.

در فاصله ی یک هفته نمایشِ آن لاین که از ۲۶ خردادماه و همزمان با روز تولد زن میرهادی شروع شد، ۳۰۵۱۳ بلیط در داخل و خارج از کشور عزیزمان ایران فروخته شد که حدود نیمی از درآمدِ آن بابت سهم سایت های عامل فروش بلیط و نمایش فیلم و نیز هزینه های اجرایی و تبلیغات، کسر شد و عواید خالص ۷۰ میلیون و ۱۴۱ هزار و ۴۰۰ تومان را جهت “شورای کتاب کودک” و “فرهنگنامه کودکان و نوجوانان” ایجاد کرد که طبق وعده ی صاحبان اثر در تاریخ شانزدهم تیرماه جاری مستقیماً در اختیار هیأت مدیره ی این دو نهاد قرار گرفته است.

همین انگیزه و تقاضای بیش از اندازه جهت اکرانِ دوباره ی فیلم، ما را بر آن داشت تا دومین اکران اینترنتی فیلم را جهت ۲۰ تا ۳۱ مردادماه (۱۱ تا ۲۲ آگوست ۲۰۱۸) برنامه ریزی کنیم تا هم راهی باشد جهت گسترده تر کردن اندیشه های توران میرهادی و هم بهانه ای باشد جهت حمایت مخاطبان از نهادهای کودکی ایران. و در این اکرانِ دوباره، چشم به راهِ اعتماد دوباره و حمایت چندباره ی شما تماشاگران فیلم هستیم.»

رخشان بنی اعتماد و مجتبی میرتهماسب از مهرماه سال ١٣٩١ تا آبان ماه ١٣٩٥ و آخرین روزهای حیات توران میرهادی همراه او بودند و لحظات زندگی و تلاش هایش جهت انتشار فرهنگ نامه کودکان و نوجوانان را ثبت کردند. ماحصل این کار، مستند «توران خانم» است که به عنوان هفتمین فیلم از مجموعه فیلم های مستند «کارستان» اکران شده است است.

توران میرهادی، معمار نهادهای کودکی و مادر علمِ اموزش و تربیت نوین در ایران، بنیان گذار «مدرسه فرهاد»، «شورای کتاب کودک» و «فرهنگنامه کودکان و نوجوانان» و بسیاری نهاد دیگر در زمینه کودکان این سرزمین هست. در این فیلم، تلاش ها و نگرانی های توران زن در واپسین سال های زندگی اش را جهت استمرار کارها و اندیشه هایش جهت رشد کودکان این سرزمین خواهید دید.

دور دوم اکران اینترنتی «توران خانم» از ۲۰ مرداد

واژه های کلیدی: ایران | مستند | نمایش | کودکان | اینترنتی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs