chausses توافق آمریکا دونالد ترامپ بین الملل

chausses: توافق آمریکا دونالد ترامپ بین الملل آمریکا کلین کانوی رئیس جمهور آمریکا توافق هسته ای

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی معمای امواج ستاره کوتوله سرخ حل شد

ستاره شناسان در نهایت رمز و راز سیگنال‌های عجیب و غریب را که از یک ستاره پیدا شده‌اند حل کردند. 

معمای امواج ستاره کوتوله سرخ حل شد

معمای امواج ستاره کوتوله سرخ حل شد

عبارات مهم : ستاره

ستاره شناسان در نهایت رمز و راز سیگنال های عجیب و غریب را که از یک ستاره پیدا شده است اند حل کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، این داستان باعث شد که این هفته به شدت گمانه زنی های عمومی ایجاد شود که شاید در نهایت حیات بیگانه پیدا شده است است.

معمای امواج ستاره کوتوله سرخ حل شد

هفته گذشته منجمان در رصدخانه “آرسیبو”(Arecibo)در پورتوریکو اعلام کردند که امواج رادیویی عجیبی از یک ستاره کوتوله سرخ در فاصله 11 سال نوری از زمین دریافت کرده اند.

این امواج از ستاره Ross 128 ارسال شده است اند که یک کوتوله سرخ است و هیچ سیاره ای در اطراف آن شناسایی نشده است.

ستاره شناسان در نهایت رمز و راز سیگنال‌های عجیب و غریب را که از یک ستاره پیدا شده‌اند حل کردند. 

حال محققان طی بررسی های خود متوجه شدند که این امواج به خاطر تداخلات ماهواره ای ایجاد شده است اند و پای هیچ حیات بیگانه ای در میان نیست.

پروفسور “آبل مندز”(Abel Mendez) از منجمان دانشگاه پورتوریکو گفت: بسیاری از افراد علاقه داشتند که این سیگنال ها از سوی بیگانگان باشد ولی این طور نیست و این امواج به خاطر تداخل بین امواج ماهواره های مستقر در مدار زمین هستند.

وی افزود: علت اینکه تصور می شد این امواج از یک ستاره کوتوله سرخ فرستاده شده است اند این بود که مدت زیادی است که این ستاره مورد رصد ماست ولی در مسیر رصد آن چندین ماهواره نیز وجود دارند.

معمای امواج ستاره کوتوله سرخ حل شد

مندز اعلام کرده است که در بررسی این امواج بیش از 800 متخصص شرکت داشته اند و به این قطعیت رسیده اند که این سیگنال ها از نوع سیگنال های ماهواره ای هستند.

در نظرسنجی های انجام شده است در این رابطه بیش از 25 درصد شرکت کنندگان اعلام کرده بودند که این سیگنال ها از سوی بیگانگان هستند که این عنوان نشان دهنده انتظار مردم جهت اخباری مبنی بر کشف موجودات فضایی است.

ستاره شناسان در نهایت رمز و راز سیگنال‌های عجیب و غریب را که از یک ستاره پیدا شده‌اند حل کردند. 

مندز در وبسایت خود از محققان حاضر در این تحقیق تقدیر کرده و افزود: این تحقیق نشان داد که ما باید بیش از گذشته با هم همکاری داشته باشیم و فقط به فکر یافتن یک نتیجه قطعی و دقیق نباشیم بلکه از اشتراک تجربیات نیز استفاده کنیم.

ستاره کوتوله سرخ(red dwarf star) ستاره ای کوچک و سرد و سرخ رنگ است که غالبا به ستاره ای گفته می شود که جرمی کمتر از نصف جرم خورشید داشته باشد(کمتر از ۰٫۰۷۵ جرم خورشید را کوتوله قهوه ای گویند) و دمای سطحی آن کمتر از ۳٬۵۰۰ درجه کلوین باشد.

معمای امواج ستاره کوتوله سرخ حل شد

اجرام زیست پذیر اطراف ستاره های کوتوله قرمز عالی ترین نامزد جهت میزبانی زیست فرازمینی و در واقع عالی ترین جای کیهان جهت یافتن حیات فرازمینی هستند. کوتوله های قرمز فراوان ترین نوع ستاره در دنیا هستند و هر یک از آن ها احتمالا دارای سیاره ای هستند که در ناحیه زیست پذیرشان قرار گرفته هست. این ناحیه عالی ترین شانس جهت وجود حیات بیگانه را داراست. کوتوله های قرمز که ستاره های کوتوله M نیز خوانده می شوند، بیش از ۵٠ برابر نور کمتری از خورشید دارند و فقط ١٠ تا ٢٠ درصد آن جرم دارند. این اجرام کیهانی ٧٠ درصد ستارگان دنیا را تشکیل می دهند.

فراوانی کوتوله های قرمز دانشمندان را به این فکر واداشت که شاید آنها عالی ترین مکان جهت کشف حیات بیگانه احتمالی باشند.

منجمان به طور فزاینده ای در حال کشف سیارات مدارگرد در اطراف این ستاره ها هستند و پژوهش های تازه فضاپیمای “کپلر”(Kepler) نیز نشان داده دست کم نیمی از این ستارگان، سیارات صخره ای دارند که اندازه ارزش نصف تا چهار برابر زمین هست. دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس با استفاده از مدل های رایانه ای شکل گیری سیاره ای دریافتند کوتوله های قرمز احتمالا دنیا های زمین مانندی را توسعه دهند و اینکه سیارات موجود در ناحیه زیست پذیر آن ها به اندازه کافی جهت داشتن آب مایع، گرم هستند.

پژوهشگران دریافتند سیاراتی که در نواحی زیست پذیر ستارگان کوتوله قرمز قرار دارند، می توانند مقادیر قابل توجهی از آب را انباشت کنند و در واقع هر یک از آن ها احتمالا دارای ٢٥ برابر آب بیشتری نسبت به زمین باشند.

واژه های کلیدی: ستاره | سیگنال | ماهواره | اخبار علمی و آموزشی

معمای امواج ستاره کوتوله سرخ حل شد

معمای امواج ستاره کوتوله سرخ حل شد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs