chausses توافق آمریکا دونالد ترامپ بین الملل

chausses: توافق آمریکا دونالد ترامپ بین الملل آمریکا کلین کانوی رئیس جمهور آمریکا توافق هسته ای

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بررسی شکایت دانش آشتیانی در کمیسیون نظارت بر تبلیغات/ سامانه کارانه شایبه خریدوفروش رأی دارد ، وزیر کشور

وزیر کشور با اشاره به اینکه ارزیابی ما این بود که مناظره‌های انتخابات در یک فضای آرام، منطقی و با رعایت قوانین برگزار شود، گفت: به لحاظ شکلی مناظره‌ها خوب برگزا

بررسی شکایت دانش آشتیانی در کمیسیون نظارت بر تبلیغات/ سامانه کارانه شایبه خریدوفروش رأی دارد ، وزیر کشور

وزیر کشور:بررسی شکایت دانش آشتیانی در کمیسیون نظارت بر تبلیغات/ سامانه کارانه شایبه خریدوفروش رأی دارد

عبارات مهم : دستگاه

وزیر کشور با اشاره به اینکه ارزیابی ما این بود که مناظره های انتخابات در یک فضای آرام، منطقی و با رعایت قوانین برگزار شود، گفت: به لحاظ شکلی مناظره ها خوب برگزار شد و ما هیچ دغدغه ای در زمینه امنیت کشور نداشته و نداریم.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی صبحگاه امروز در نشست خبری خود اظهار کرد: بعضی تحلیل ها این بود که مناظره ها شاید موجب جنبش هواداران شود و اقداماتی خلاف نظم و امنیت رخ دهد که هیچ اتفاقی در این زمینه نیفتاد و ما امنیت، نظم و آرامش را در حوزه تبلیغات خواهیم داشت. حتی اگر مردم در برابر ستادهای نامزدها تجمع کرده و شعار دهند ما هیچ نگرانی نداریم.

بررسی شکایت دانش آشتیانی در کمیسیون نظارت بر تبلیغات/ سامانه کارانه شایبه خریدوفروش رأی دارد ، وزیر کشور

وی در ادامه افزود: البته نیروی انتظامی دلواپس مسأله امنیت کشور است که این نگرانی به حق است ولی نباید این نگرانی ها موجب این شود که اجازه تجمع برابر ستادها را ندهیم بلکه باید کنترل، دقت و حساسیت خود را زیاد کردن دهیم.

وزیر کشور در مورد مباحث و شکایات مطرح شده است به وسیله نامزدهای انتخابات تأکید کرد: در مورد رعایت وقت مناظره و بعضی مباحث دیگر که مورد شکایت نامزدها بود، در کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات بحث شد و من به نامزدها نامه ای نوشتم و توصیه کردم که همه در قالب قانون عمل کنند که نتیجه آن را در مناظره دیشب دیدیم. مردم هم چنین مناظره ای را می پسندیدند. هنگامی که قرار شد مناظره ها زنده نباشد همه مردم و رسانه ها دنبال پخش زنده مناظره بودند. پخش زنده مناظره ها هم موجب براق سازی مسایل و هم موجب ایجاد شور و نشاط می شود. شرایط امنیتی کشور هم به گونه ای است که سوء استفاده امنیتی از مناظره ها انجام نمی شود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه ارزیابی ما این بود که مناظره‌های انتخابات در یک فضای آرام، منطقی و با رعایت قوانین برگزار شود، گفت: به لحاظ شکلی مناظره‌ها خوب برگزا

رحمانی فضلی در پاسخ به این پرسش که با توجه به شکایت دانش آشتیانی، به او اجازه پاسخ به اتهاماتی که در مناظره ها به وی وارد شد را می دهید، گفت: توصیه ما این است که نامزدها در ببیان نظرات و برنامه های خودشان حقوق دیگران را ضایع نکنند. کسانی که در خود این آمادگی را می بینند که مدیریت اجرایی کشور را بر عهده بگیرند باید اصول حاکم بر نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و اخلاق عمومی را رعایت کنند. در مورد این عنوان دیروز نامزدها هم پاسخ این مسایل را دادند. شکایتی هم از طرف آقای دانش آشتیانی رسیده که قرار است در کمیسیون نظارت بر تبلیغات بررسی شود.

وی ادامه داد: تاکنون خودم در 6 جلسه کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات حاضر شده است ام که در این کمیسیون مسأله توهین به نامزدها یا افراد دیگر نیز بررسی خواهد شد.

رحمانی فضلی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا ایجاد سامانه کارانه به وسیله یکی از نامزدها مسئله قانونی ندارد، اظهار کرد: از نظر بخش حقوقی وزارت کشور این اقدام غیرقانونی هست، این اقدام به نوعی تطمیع است و به نوعی هم شایبه خریدوفروش رأی را در آن وجود دارد. ما در وزارت کشور در حال پیگیری این عنوان هستیم. اگر به جمع بندی نهایی رسیدیم که این عنوان خلاف قانون است آن را اعلام خواهیم کرد. من اعتقاد دارم ما باید به شعور مردم ایمان داشته باشیم. هر کاری که در قالب هتک حرمت یا دروغ یا اقدام غیرقانونی انجام می شود همه آنها در ذهن مردم ثبت می شود و نتیجه آن را در انتخابات مردم نمایان شدن می دهند.

بررسی شکایت دانش آشتیانی در کمیسیون نظارت بر تبلیغات/ سامانه کارانه شایبه خریدوفروش رأی دارد ، وزیر کشور

وزیر کشور در ادامه در پاسخ به تصویر العمل وزارت کشور به فیلمی منتسب به فرماندار ملایر گفت: این عنوان را در سایت ها دیده ام و گفته ام پیگیری کنند که فرمانداری ملایر هم تکذیبیه داده که مسأله اینگونه که در سایت ها مطرح شده است هم نبوده هست. البته من هم دستور پیگیری داده ام لیکن معتقدیم قانون باید جهت همه اجرا شود.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر میزان تخلفات رسانه ها در زمینه انتخابات خاطرنشان کرد: تاکنون 67 شکایت از رسانه ها انجام شده است هست. بعضی سایت ها، خبرگزاری ها، روزنامه ها و سایت هایی که از منابع عمومی و بیت المال استفاده می کنند علیرغم تذکراتی که داده شده است علی رغم قانون عمل می کنند. ما این موارد را به دادستانی ابلاغ کرده ایم ولی این رسانه ها کماکان به کار خود ادامه می دهند. اگر تاکنون هم این تخلفات را اعلام نکرده ایم به این علت است که دادستانی به دنبال قطعی کردن تفسیر خود از مواد قانونی بود که این تفسیر قطعی شده است است و انتظار داریم از امروز دادستانی به فوریت به این تخلفات پیگیری کند. از مالکان و صاحبان این رسانه ها هم توقع داریم قانون را رعایت کنند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه ارزیابی ما این بود که مناظره‌های انتخابات در یک فضای آرام، منطقی و با رعایت قوانین برگزار شود، گفت: به لحاظ شکلی مناظره‌ها خوب برگزا

رحمانی فضلی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به این پرسش که آیا عنوان ایجاد اخلال در صحبت رییس جمهور در حرم امام (ره) را پیگیری کردید، اظهار کرد: همان روز دستور پیگیری به وزارت کشور داده شد که گزارش رسمی راجع به شرکت دادن اعتراضات در حرم نبوده هست. توصیه ما این است که هواداران همه نامزدها توجه کنند هر نوع اقدامی که نظم عمومی را برهم بزند، احتمال اقدام مشابه از طرف رقبا هم وجود دارد و موجب می شود فضای تبلیغات تنش آلود شود. در این عنوان ما منتظریم که دستگاه های متولی گزارش نهایی خود را ارایه کنند.

وزیر کشور در مورد اتهاماتی که در مناظره ها بیان می شود و پاسخ دستگاه های اجرایی کشور در این زمینه به این اتهامات اظهار کرد: گردش اطلاعات لحظه ای هست. هر که اطلاعات اشتباه بدهد در لحظه اطلاع رسانی شده است و بیانیه و جوابیه داده می شود. بنابراین بهتر است همه نامزدها واکنش‌ها به صدق داشته باشند. نامزدها باید به شعور و آگاهی سیاسی مردم ایمان داشته باشند. اگر شکایتی در این زمینه به ما برسد آن را در کمیسیون نظارت مطرح می کنیم که البته اتهامات را باید مجامع حقوقی و قضایی پیگیری کنند.

بررسی شکایت دانش آشتیانی در کمیسیون نظارت بر تبلیغات/ سامانه کارانه شایبه خریدوفروش رأی دارد ، وزیر کشور

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه اطلاعاتی که نامزدها بیان می کنند باید موثق و داوری ها بر اساس مدارک مستند باشد، تصریح کرد: هنگامی که بعضی دوستان آمار غلط می دهند، در افکار عمومی ایجاد شبهه می شود و مسیر انتخابات در مسیر غیرواقعی قرار می گیرد، بنابراین حق همه دستگاه های دولتی و غیردولتی این است که هنگامی که اطلاعات غلطی نسبت به عملکرد آنها داده می شود از خود دفاع کنند. این اقدام با دفاع دستگاه های اجرایی از یک نامزد تفاوت می کند و خلاف قانون هم نیست.

وی راجع به وعده های یارانه ای بعضی نامزدها نیز تصریح کرد: رییس مجلس در این زمینه موضع گیری کرده و گفته زیاد کردن یارانه باید مراحل قانونی خود را طی کند و تأکید هم کرده که منابع مورد نیاز جهت سه برابر کردن یارانه ها وجود ندارد. کسانی که این وعده ها را می دهند باید جهت مردم توضیح دهند منابع خود را از کجا می خواهند تأمین کنند.

رحمانی فضلی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا نظرسنجی ها در سایت ها اشکال قانونی ندارد، تصریح کرد: نظرسنجی ها اشکالی ندارد مگر اینکه در زمینه انتخابات اخلال ایجاد کند، ولی به صرف نظرسنجی اشکالی ندارد. البته به این عنوان باید توجه کرد که نباید نظرسازی انجام شود و در نظرسنجی ها دستکاری شود لیکن این اقدام اعتماد عمومی را از بین می برد. اکنون گزارش هایی از نظرسنجی های واقعی از چند دستگاه به من می رسد که هنگامی که آن را با نظرسنجی در بعضی سایت ها مقایسه می کنم می بینم در این زمینه تفاوت وجود دارد.

وزیر کشور در ادامه راجع به پیگیری های عنوان بازداشت کانال های تلگرامی نیز اظهار کرد: قبل از عید در این زمینه پیگیری زیادی داشتیم و با رییس قوه قضاییه، دادستان کل کشور و دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران ملاقات داشتم و مواردی که می توانست به احقاق حقوق این افراد یاری کند جهت آنها فرستادم. گزارش کارها را هم به دولت فرستاده ایم ولی قوه قضاییه می گوید بر اساس مدارکی که دارد این افراد باید در بازداشت بمانند.

رحمانی فضلی همچنین در مورد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتخابات شوراها در 142 شهر و 9 هزارو 752 شعبه اخذ رأی به صورت الکترونیکی برگزار می شود و راجع به انتخابات ریاست جمهوری نیز تشخیص هویت رأی دهندگان نیز به صورت الکترونیکی انجام می شود.

وزیر کشور راجع به موضوعی در مناظره های مبنی بر اینکه دولت مانع فعالیت شورایاری ها شده است است گفت: ما در این زمینه خلاء قانونی داریم و با توجه به همین خلاء نیز یکی از دستگاه های نظارتی اعلام کرده که برگزاری انتخابات شورایاری ها ممنوع هست. با توجه به نقش مهم شورایاری ها در مدیریت شهری ما تلاش کرده ایم که شورایاری ها فعال شوند از دولت خواسته ایم تا مصوبه ای دهد تا ما بتوانیم در این زمینه بستر سازی کنیم که ما هم مجوز را از دولت گرفته ایم و نه تنها مانع فعالیت شورایاری ها نشیده ایم، بلکه بدنبال ایجاد شرایط جهت فعال شدن شورایاری ها هستیم.

وی در مورد فعالیت وزارت کشور جهت تامین امنیت انتخابات نیز خاطر نشان کرد: قبل از شروع انتخابات مصوبه ای در شورای عالی امنیت ملی داشتیم مبنی بر اینکه احضارها، بازداشت ها یا بستن ستادها و هر اقدامی که اثر منفی بر تبلیغات داشته باشد ممنوع شود مگر موارد بسیار خاص که به امنیت انتخابات مربوط است که این اقدام هم باید با هماهنگی و مجوز شورای عالی امنیت ملی باشد. خواهش من از همه نامزدها و هوادارانشان این است که امنیت ملی و احترام به اقوام و اقلیت ها را رعایت کنند لیکن این موارد جزو خطوط قرمز هست. با کسانی که موجب تفرقه، انشقاق و تضعیف امنیت ملی شوند، برخورد می شود.

وی ادامه داد: یکی دو مورد هم زیاد لغو صحبت ها انجام نشده است یک مورد هم داشته ایم که فردی شعری خوانده که با اصول اسلامی ما در تضاد بوده که خود همان ستاد برخورد کرد و قوه قضائیه هم در حال پیگیری است.

وزیر کشور ادامه داد: در مورد صحبت اراک، استانداری عنوان را حل کرد و صحبت می توانست انجام شود که بنا به دلایلی خودشان ترجیح دادن سخرانی نکنند. در مشهد هم در قالب دستورالعملی تذکر و توصیه کرده بودیم که ستادها از چه مواردی استفاده کنند و از چه مواردی استفاده نکنند. عنوان پلمپ ستاد در مشهد مطرح نبود ولی اگر همه ستادها طبق دستور عمل کنند مشکلی ایجاد نمی شود. ما با کارها خودسر که مانع برگزاری صحبت می شود حتما برخورد می کنیم و اگر دستگاه قضا هم حکمی صادر کند باید در مسیر تعیین شده است قانونی که پیگیری در شورای عالی امنیت ملی هست، این مسیر طی شود.

وزیر کشور همچنین در مورد تخلفات رسانه های وابسته به نیروهای مسلح با بیان اینکه وزارت ارشاد ستادهای انتخابات و همچنین مردم گزارش هایی در مورد تخلفات به ما می دهند که ما این تخلفات را در کمیسیون بررسی تبلیغات مطرح می کنیم، خاطر نشان کرد: من با مسئولان مربوط به دستگاه هایی که در زمینه انتخابات فعال هستند جلسه داشته ام با آقای جنتی هم ملاقاتی داشته ام و گزارش در مورد روند کل انتخابات را ارائه کرده ام .

رحمانی فضلی افزود: از لحظه ای که تخلفی از دستگاه اجرایی به ما برسد تا لحظه ای که ما اقدام کنیم یقین کنید نیم ساعت هم طول نمی کشد. بعضی گزارش ها رسیده بود که فرمانداران به ستادهای انتخاباتی نامزدها سر زده بودند. من به همه فرمانداران گفته بودم که به همه ستادها سر بزنند هم خسته نباشید بگویند و هم وظایف قانونی را یادآوری کنند.

رحمانی فضلی ادامه داد: امیدوارم همه دستگاه ها که از بیت المال به هر طریقی استفاده می کنند، امکانات تبلیغی خود را له یا علیه کاندیدایی استفاده نکنند و از همه مردم هم میخواهم این عنوان را به عنوان یک شاخص در نظر بگیرند.

در ادامه خبرنگاری راجع به روند تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها پرسید که وزیر کشور در پاسخ با بیان اینکه در این زمینه وزارت کشور نقش مستقلی ندارد، گفت: توقع ما از مراجع چهارگانه این است که در موعد مقرر طبق قانون مدارک، اسناد و دلایل خود را ارائه کنند. تایید صلاحیت ها وظیفه هیات اجرایی و نظارت هست. اگر مدارک به موقع مقرر رسیده و به آن عمل نشده حتما باید در هیات مرکزی نظارت به آن پیگیری شود. من به آقای احمدی گفته ام که پیگیری کنند اگر مدارک در موعد مقرر ارائه شده، ولی بررسی نشده هست، به مدیر مجلس ارجاع دهند تا این مدارک در هیات مرکزی نظارت پیگیری شود، ولی باید این توصیه را در نظر گرفت که وزارت کشور نقش مستقلی در هیچ مرحله ای از انتخابات ندارد. به عنوان نمونه در عنوان پخش مناظره ها به صورت زنده یا غیر زند ه بعضی گفتند نظر وزارت کشور پخش غیر زنده مناظره ها بوده در حالی که 4 رای از 5 رای کمیسیون نظارت بر تبلیغات بر پخش غیر زنده مناظرات بود.

وزیر کشور در پاسخ به سوالی راجع به پیگیری به پرونده پدیده شاندیز خاطر نشان کرد: این پرونده بسیار پیچیده بود و این شرکت بیش از 100 هزار سهام دار داشت و در تمام مراحل از جمله فروش سهام ، ثبت شرکت ، تملک ، جوازات و تامین مالی آن اشکال قانونی وجود داشت که حل این عنوان به وزارت کشور سپرده شد. در چهارشنبه گذشته آخرین جلسه در این زمینه برگزار شد و از نظر ما تقریبا هیچ مشکلی دیگر وجود ندارد. عنوان بدهی پدیده با شرکت امور مالیاتی، شرکت تامین اجتماعی و وزارت جهاد سازندگی حل شد و این دستگاه ها همکاری خوبی با هم داشتند. همچنین قوه قضاییه نیز همکاری خوبی با ما داشت و بحث تملک اراضی نیز با همکاری وزارت نیرو حل شد و اتاق مبادلات سهام شرکت پدیده در مشهد راه اندازی شد .

وی ادامه داد: از سویی کنسرسیوم بانکی جهت ارائه تسهیلات به میزان 5 هزار میلیارد ریال آینده نگری شده است که بانک مرکزی و بانک های عامل کمک زیادی به ما کردند. همچنین جهت 540 هزار متر مربع ابنیه مجوز آخر کار صادر شد. با همکاری شورای عالی شهرسازی موافقت شد که نماد پروژه در 34 طبقه ساخته شود پیش از این، این پروژه در 52 طبقه طراحی شده است بود. بسیاری از پرسشها مالی و دارایی های این شرکت نیز بررسی شد و از نظر ما دیگر تقریبا هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی در مورد عنوان مبارزه با قاچاق با بیان اینکه این مسئله مورد تاکید مقام معظم رهبری است اظهار کرد: تقریبا رقم قاچاق بین بیست تا 25 میلیارد دلار بود که با اقداماتی از جمله اصلاح قوانین ، ایجاد سیستم های الکترونیکی، اصلاح گمرک ، کنترل انبارها و سایر کارها این رقم اکنون به 12/5 میلیارد دلار رسیده است یعنی قاچاق به نصف رسیده هست. البته جهت مبارزه با قاچاق باید همه دستگاه ها با یکدیگر همکاری داشته باشند.

وزیر کشور همچنین در مورد عنوان شهادت مرزبانان در میرجاوه و پیگیری های انجام شده است در این عنوان تصریح کرد: چنین اقدام تروریستی در این منطقه قابل آینده نگری نبود لیکن اعتماد ایجاد شده است بود که این منطقه مسئله امنیتی ندارد ولی تروریست ها از طریق پاکستان وارد مرز شده است بودند.

وی ادامه داد: پاکستانی ها نیز این عنوان را قبول کردند. خود من، شورای عالی امنیت ملی و وزارت امور خارجه موضع گیری جدی در این زمینه داشته اند و تلاش بسیاری در این زمینه انجام شد. ظریف و معاونان امنیتی وزارت کشور ، دفاع و مرزبانی با مقامات پاکستانی ملاقات داشتند که مجموع این بحث ها این بود که پاکستان باید نقش قانونی و وظیفه حراست از مرزهای خود ایفا کند، هر کمکی به آن ها مورد نیاز باشد انجام می دهیم آن ها قول دادند آرایش نیروها در مرزها داشته باشند و همچنین با کشور عزیزمان ایران همکاری لحظه ای داشته باشند.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: تقاضای دستگیری و تحویل تروریست ها است که طرف برابر قول همکاری داده هست. این توصیه را باید در نظر گیریم ما زمانی با اشرار در مناطق مرکزی خود از جمله کرمان ، یزد ، خراسان و حتی جنگل های گلستان نیز در گیر بودیم ولی الان درگیری ها به لب مرز رسیده است و آن ها از طرف مرز اقدام به تیراندازی می کنند.

رحمانی فضلی همچنین در مورد تلاش ها جهت مقابله با آسیب های اجتماعی گفت: دولت یازدهم در حوزه ساماندهی آسیب های اجتماعی کارنامه بسیار موفقی دارد . رویکرد دولت هم اجتماعی کردن آسیب های اجتماعی و استفاده از مردم است لیکن ما معتقدیم این کار فقط به وسیله مردم امکان پذیر هست. در این زمینه نیز تعداد NGOها از 4 هزار به حدود 9 هزار رسیده است اعتقاد داریم با متشکل کردن مردم می توان پرسشها اجتماعی را حل کرد.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب از روند مقابله با آسیب های اجتماعی اعلام خرسندی کردند خاطر نشان کرد: با همکاری که با همه دستگاه ها انجام شده است است آمار قتل هفت درصد ، نزاع و درگیری جمعی 15 درصد ، شرارت 25 درصد و تجاوز به عنف 18 درصد ، مزاحمت جهت نوامیس 22 درصد ، دزدی 3 درصد ، طلاق توافقی یک درصد ، دعاوی غیر کیفری 6/5 درصد ، جرایم خشن در مناطق حاشیه ای 46 درصد ، کم کردن داشته و دستگیری معتادان متجاهر نیز 35 درصد زیاد کردن یافته هست. سیاست دولت این بوده که به جای پنهان کاری آسیب های اجتماعی، این آسیب ها را براق کندو از مردم تقاضای کمک داشته باشد.

واژه های کلیدی: دستگاه | انتخابات | وزارت کشور | انتخابات شورا | انتخابات شوراها | وزارت امور خارجه | داوطلبان انتخابات | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs